Jak rozmawiać z dzieckiem?

 

Przydałoby się, żeby te wszystkie bajki, które są tworzone dla dzieci, mówiły prawdę o codzienności.
Ja już mam dość bajek, które zawsze się dobrze kończą, albo takich bajek, w których dzieci uczą się wszystkiego za pierwszym razem.
Przecież to nieprawda.

 

Serio. trudno jest znaleźć bajki pełne prawdy.
Ale… będzie coraz łatwiej. Bo oto przed Wami bajka, którą napisałyśmy razem. Ola- bajarka, logopeda i druga Ola– doświadczona psycholog dziecięca.

Bajka jak rozmawiac z dzieckiem
Jak rozmawiać z dzieckiem bajka tablet
Unikatowy produkt dla wyjątkowych odbiorców
 

No więc już wiesz, że ta bajka ukazuje prawdę. Co jeszcze dostaniesz kupując bajkę?

1. CODZIENNA SYTUACJA – Dostajesz historię, która wydarzyła się naprawdę. Naprawdę byłam z synem na placu i zabaw i naprawdę żywo zainteresował się ślimakami i to co wydarzyło się później również jest prawdą. Gwarantuje Ci, że Twoje dziecko również kiedyś postawi Cię w takiej sytuacji, w której ja stanęłam.

2. JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM – W tej bajce dostajesz rozmowę matki z dzieckiem, w której mowa o poszanowaniu i wyznaczaniu granic. My rodzice, często powtarzamy to, co mówili Nasi rodzice, nie poddając tego krytyce. A dziś z dziećmi rozmawia się już inaczej, psychologia odkryła dawno, jak się komunikować, właśnie na kanwie wielu nieudanych prób kilku pokoleń. Więc jest to rozmowa pełna świeżości, bliskości i równości.

3. KOMENTARZ PSYCHOLOGA – Ta bajka ma moc terapeutyczną, udowadnia to psycholog, która podzieliła bajkę na kilka kluczowych części i skomentowała emocje dziecka, emocje ślimaka, złożoność sytuacji. Pomagając tym samym spojrzeć na sytuację okiem czułego obserwatora. Te wskazówki bardzo pomagają zrozumieć, że odpowiednia rozmowa jest bardzo ważna, pomagają nauczyć się, jak rozmawiać z dzieckiem.

4. ĆWICZENIA OD PSYCHOLOGA – To bajka terapeutyczna i jednocześnie bajka nakłaniająca do interakcji. Psycholog opracowała ćwiczenia wyciszające dla dzieci, ćwiczenia, które pomagają zrozumieć emocje np. strach, pomagają pracować z emocjami, pomagają je zauważyć.

5. UCZTA DLA USZU – ta bajka jest rodzaje słuchowiska, w tle piękna muzyka koi Wasz zmysł słuchu, możecie jej słuchać w aucie, w korku, w ciągu dnia, idąc spać. Decydujcie. Głos BajOli pozwoli Wam się na chwilę zrelaksować.

Miłego słuchania kochani <3

Wiele trudnych sytuacji przed Wami, wiele bajek dla Was jeszcze powstanie

Zatem jeśli chcesz wiedzieć ….

Jak rozmawiać z dzieckiem by wyjaśnić granicę innych?

Jak rozmawiać z dzieckiem by chciało Nas słuchać?

Jak rozmawiać z dzieckiem w sposób bliskościowy?

to…. KUP BAJKĘ z konkretnym przykładem.
Myślę, że każdy rodzic, każdego dnia, zadaje sobie te pytania w obliczu kolejnych trudności.
Rodzice! Jedno jest pewne. Nie na wszystko jesteśmy gotowi, wiele trudów i rozmów przed Nami, ale narzędzia powoli dla Nas powstają. Bajka, napisana pod okiem wspaniałej psycholog, to jedno z tych narzędzi. Czerpcie z niej dobro, słuchajcie wspólnie i czekajcie na kolejne historie pisane codziennością życia z dziećmi.

Czeka na Was bajka o chłopcu, który spotkał ślimaka i zawładnęła nim wtedy cała gama różnych emocji.

To również bajka o ślimaku, który odczuwał strach i wreszcie to bajka o mamie, która przeprowadziła z synem piękną, wspierającą rozmowę. Mama, obrazuje przykład, jak rozmawiać z dzieckiem.

Emocje to część naszej codzienności, nauczmy się o nich mówić, rozpoznawać je i przekażmy tę wiedzę Naszym dzieciom.

NASZ PRODUKT TO COŚ WIĘCEJ NIŻ BAJKA DO ODSŁUCHANIA.
DOSTAJESZ OD NAS:

1. Bajka nagraną w wersji audio + pdf.

  1. Wskazówki psychologa do bajki nagrane w wersji audio.
  2. Ćwiczenia wyciszające nagrane w wersji audio
  3. Wszystko załączamy również w wersji pdf.

Miłego słuchania kochani <3

Wiele rozmów, na linii rodzic dziecko, przed Wami. Chcemy dostarczać Wam narzędzi, jak rozmawiać z dzieckiem na podstawie konkretnych, codziennych sytuacji. Oto pierwsze narzędzie, kup Naszą pierwszą bajkę terapeutyczną.

Twórczynie „Ja się boję! Jak Franek zrozumiał ślimaki”

Aleksandra Rutkowska BajOla_foto
Aleksandra Rutkowska BajOla – bajarka, szkoleniowiec, logopeda. Opowiada baśnie wszystkim tym, którzy chcą zasiąść w kręgu i posłuchać opowieści. Szkoli nauczycieli, bibliotekarzy, firmy ze sztuki opowiadania historii. Nieustannie się rozwija w zakresie słowa i poprawnej wymowy. Prowadzi kanał na YT, słuchowisko na Spotify.

Aleksandra Mazurek – psycholog, pedagog i mediator. Jest psychologiem dziecięcym. Wprowadza rodziców w świat i rozwój dzieci. Wspiera dzieci w lepszym poznaniu siebie i zrozumieniu otaczającego ich świata społecznych i emocjonalnych wartości. Udziela konsultacji rodzicielskich. Nieustannie szkoli się i podnosi swoje kwalifikacje.

Aleksandra Mazurek Psycholog

Dlaczego nagrałyśmy bajkę w wersji audio+pdf?

Rzeczywistość rodzica bywa trudna. Na co dzień ciężko pracujesz, w domu albo w miejscu pracy. Wracasz zmęczony i emocje dziecka  często Cię przerastają.

Właśnie dla Ciebie została nagrana bajka. Aby Ci pomóc. Abyś nie zawsze tylko Ty rodzicu musiał czytać. Pomagamy Ci, czytamy bajkę za Ciebie ale nie zamykamy ścieżki czytania. Pamiętaj rodzicu! Bajka czeka na wolną chwile i wspólne odczytanie, masz wersję pdf.

Wydrukuj ją i gdy będziesz mieć dobry dzień, czytajcie ją wspólnie.

Bajarka BajOla przeczyta Wam bajkę aksamitnym głosem, a Wy już tylko rozmawiajcie.

 

Bajka jak rozmawiac z dzieckiem

ściskamy Ola i Ola ❤️
Unikatowy produkt dla wyjątkowych odbiorców