Storytelling by Aleksandra Rutkowska Storyteller

STORYTELLING

STORYTELLING – nie musisz go umieć

Ach ten storytelling, dużo się o nim mówi, dużo się o nim słyszy, każdy chce go używać.
Ale… nie każdy lubi pisać historię tak, by ten storytelling był w nich zawarty, w ogóle nie każdy lubi pisać. Mnie to nie dziwi.
Nie każdy też umie mówić, opowiadać tak, by historię w swojej wypowiedzi zawrzeć.
Wreszcie nie każdy ma taką wyobraźnię, by wszędzie zauważyć, umieścić, dodać i wyłuskać storytelling.

W pierwszej chwili wszystko brzmi prosto, wystarczy, że coś opowiesz i już masz storytelling gotowy. Jednak nie do końca tak to wygląda.
Tak to już jest, że wszystko, co brzmi prosto, wymaga długiej drogi, by ta prostota była wynikową całego procesu tworzenia. Storytelling wydaje się więc być prosty, jeśli zrozumiemy go dogłębnie.

STORYTELLING – dlaczego ja?

Ja, wieloletnia opowiadaczka historii, osoba, która przeszła casting na storytellera a potem uczyniła z opowiadania sposób na życie, sposób na siebie. Właśnie ja, chętnie Was z tym tajemniczym tworzeniem i opowiadaniem historii zapoznam. Odczaruję dla Was tworzenie historii, opowiem Wam o mojej ścieżce po to, byście i Wy potrafili opowiadać o swojej. Mowa tu o historii w filmie, w tekście, w poście, na blogu. Opowieści są dookoła Nas, trzeba jedynie trochę wystawić na nie radar, trochę się na nie wyczulić, trochę zrozumieć co muszą w sobie mieć, by naprawdę niosły ze sobą emocjonalny bagaż.

Opowieści i historie otaczają Nas ze wszystkich stron. Ogrom filmów, bajek, coraz ciekawszych reklam. Człowiek uwielbia opowieści, stąd prężnie działające portale plotkarskie, one opowiadają historię celebrytów niemal każdego dnia. Skoro miłość człowieka do storytellingu jest tak wielka, to te narzędzie nigdy nie ustąpi, zawsze będzie Nam towarzyszyć.

Opowiadamy dziś w marketingu, opowiadamy dziś przy wigilijnym stole, opowiadamy dziś w kolejce do lekarza i wreszcie opowiadamy by coś wyjaśnić, wytłumaczyć prościej.
Zapraszam Cię na moje szkolenie, podczas którego nauczę Cię tworzyć historię, nauczę Cię je opowiadać, nauczę Cię je poszukiwać i wykorzystywać na co dzień.

STORYTELLING – JAK WYGLĄDA SZKOLENIE

Nauczę Cię stawać na scenie i… roztaczać opowieści. Wejdziesz w buty storytellera.
Dzisiaj już niemal każdy wie, że dobry opowiadacz skutecznie przyciągnie i zatrzyma uwagę odbiorcy.Skoro to takie jasne, to wszyscy tłumnie chcą poznać nowe techniki i sposoby opowiadania. No właśnie, bo takiego storytellera ma w sobie każdy z Nas. Niewiele trzeba, by wrócić do korzeni i odkryć w sobie duszę storytellera. Ja Wam o tym wszystkim przypomnę.

Zaczniemy od struktury opowieści, omówimy sobie co po czym w dobrej story następuje.
Jest pewien niezmienny schemat tworzenia i opowiadania historii, który pozwala utrzymać napięcie wśród słuchaczy, czytelników. Poznamy go, rozpracujemy i użyjemy podczas szkolenia. Potem opowiem Wam o moich niezawodnych sposobach na przyciągnięcie i utrzymanie uwagi słuchacza. Zarówno w treści pisanej jak podczas opowiadania na żywo, na scenie.

Moje autorskie szkolenie składa się z dwóch modułów:
Pierwszy dotyczy sposobu opowiadania historii z elementami prezentacji Twojej usługi, Twojego produktu. Chodzi o to, byś swobodnie opowadała/ opowiadał o tym co masz do zaoferowania.
Staniemy obok siebie na scenie lub skonfrontujemy opowieści online.
Zaczniemy razem opowiadać. Wyczule Cię na elementy warsztatu opowiadacza. Przejdziemy przez cały proces razem.

Drugi moduł dotyczy struktury opowieści.
Poznasz schemat tworzenia historii, wspólnie nauczymy się pisać krótkie, chwytliwe i przyciągające uwagę opowieści.

Poznasz szczegółowe informację dotyczące pewnego schematu tworzenia dobrej historii. Potem wspólnie stworzymy niejedną historię.

STORYTELLING – Co zyskasz podczas SZKOLENIA?

Dowiesz się co tak naprawdę jest ważne podczas opowiadania historii.
Poznasz przyczyny ogromnej skuteczności storytellingu.
Nauczę Cię prostej struktury opowieści.
Poopowiadamy razem historie z życia.
Wyszukamy źródła storytellingu w Twojej branży.
Stworzymy razem opowieść na potrzeby Twoich działań.
Uruchomię Twoja wyobraźnię.
Nauczę Cię patrzeć na świat tak, by dostrzegać historie, które Cię otaczają, dzięki czemu będziesz mogła lub mógł je dostrzec i korzystać z ich dobrodziejstwa do swoich celów.
Stań się prawdziwym opowiadaczem u mojego boku.

  • Prowadzę szkolenia indywidualne online.
  • Prowadzę szkolenia grupowe online i stacjonarnie.
  • Prowadzę prywatne konsultacje online i stacjonarnie.

Zapraszam do kontaktu.


Kup szkolenie ONLINE